Dnes je 27. května 2015.
Máte-li zájem o zasílání novinek, přihlašte se prosím pomocí tohoto formuláře (do kolonky Předmět napište Zasílání novinek):

Vaše jméno:

Váš e-mail:

Předmět zprávy:Dovolená se psem.

Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy zatouží na chvíli odložit starosti všedních pracovních dnů a trochu si odpočinout.

U nás pejskařů je to složitější. Naštěstí doba, kdy různá ubytovací zařízení kategoricky odmítala ubytovat společně s vámi vašeho psa je pryč.

V charakteristikách ubytovacích kapacit se pozvolna objevuje piktogram značící, že ubytování psů je možné, má to však svá úskalí.

Z vlastních zkušeností víme, že ve většině hotelů, kde je uvedeno pes povolen, to v praxi znamená asi toto:
….. když už to musí být, tak si psa vezměte sebou, ale musí se vám vejít do kabelky, v kabelce ho musíte nosit v prostorách hotelu za nevraživých pohledů personálu. Pes nesmí nic a nikam, natož s vámi do jídelny.

Vy však máte velkého psa s velkým srdcem vážícího desítky kilogramů, který touží být pořád s Vámi. Jak se orientovat v nepřeberné nabídce hotelů, aby dovolená byla skutečnou dovolenou pro oba Vás i vašeho psa.


V hotelu Riederhof
Nejlépe je vybírat hotel, jehož majitelé sami vlastní psa, takový člověk nejlépe ví co vy a váš pes potřebujete a nevadí mu chlupy z vašeho psa.

Hotel kde na pokoji je připravena miska na vodu, druhá na stravu a čistá deka sloužící jako pelíšek. Nejlepší ovšem je vzít pejskovi pelíšek vlastní, na který je zvyklý.

Na balkoně hotelového pokoje
Hotel kde považují za samozřejmé přivítat vás uvítacím drinkem a vašeho psa uvítacím pamlskem. Hotel kde vás pes může doprovázet do jídelny, baru, na terasu, kamkoliv.


V některých hotelích je sestavován i speciální jídelníček pro čtyřnohé kamarády, opatrně s kulinářskými experimenty, ne vždy vám přinesou to, co je pro vašeho psa vhodné a o překvapení pak není nouze. Proto je lepší vzít sebou osvědčené granule a předejít případným komplikacím.

Nezbytností je prostor, kde můžete bez obav vyvenčit svého kamaráda. Nejlepší je k tomu určená zelená plocha, obvykle pomůže personál hotelu, který má zpravidla zmapované okolí a poradí kam jít na kratší či delší vycházku. Mnohde návštěvníci dostávají i mapky těchto vycházek.

V hotelích bývají prospekty zajímavých míst v okolí. Hodně informací o tom, co lze navštívit se psem, získáte i v místních infocentrech.Tvorba www stránek ivyr@volny.cz