Dnes je 29. července 2016.
   PRŮBĚŽNĚ PŘIDÁVÁME NOVÉ TIPY NA UBYTOVÁNÍ!Máte-li zájem o zasílání novinek, přihlašte se prosím pomocí tohoto formuláře (do kolonky Předmět napište Zasílání novinek):

Vaše jméno:

Váš e-mail:

Předmět zprávy:Dovolená se psem.

Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy zatouží na chvíli odložit starosti všedních pracovních dnů a trochu si odpočinout.

U nás pejskařů je to složitější. Naštěstí doba, kdy různá ubytovací zařízení kategoricky odmítala ubytovat společně s vámi vašeho psa je pryč.

V charakteristikách ubytovacích kapacit se pozvolna objevuje piktogram značící, že ubytování psů je možné, má to však svá úskalí.

Z vlastních zkušeností víme, že ve většině hotelů, kde je uvedeno pes povolen, to v praxi znamená asi toto:
….. když už to musí být, tak si psa vezměte sebou, ale musí se vám vejít do kabelky, v kabelce ho musíte nosit v prostorách hotelu za nevraživých pohledů personálu. Pes nesmí nic a nikam, natož s vámi do jídelny.

Máte-li velkého psa s velkým srdcem, vážícího desítky kilogramů, který touží být pořád s vámi, je výběr vhodných hotelů nebo penzionů omezený. Jak se orientovat v nepřeberné nabídce hotelů, aby dovolená byla skutečnou dovolenou pro oba Vás i vašeho psa? V penzionech a hotelích nahlašte předem, že chcete přijet se psem a sdělte, jak velkého psa máte. Na našem webu najdete pouze ubytovací zařízení, která vás ubytují se psem jakékoli velikosti.


V hotelu Riederhof
V takových hotelích je na pokoji připravena miska na vodu, druhá na stravu a čistá deka sloužící jako pelíšek. Nejlepší ovšem je vzít pejskovi pelíšek vlastní, na který je zvyklý.

Vás přivítají uvítacím drinkem a vašeho psa uvítacím pamlskem. V psům přátelských hotelech vás pes může doprovázet do jídelny, baru, na terasu, kamkoliv.

V některých hotelích je sestavován i speciální jídelníček pro čtyřnohé kamarády, opatrně s kulinářskými experimenty, ne vždy vám přinesou to, co je pro vašeho psa vhodné a o překvapení pak není nouze. Proto je lepší vzít sebou osvědčené granule a předejít případným komplikacím.

Nezbytností je prostor, kde můžete bez obav vyvenčit svého kamaráda. Nejlepší je k tomu určená zelená plocha, obvykle pomůže personál hotelu, který má zpravidla zmapované okolí a poradí kam jít na kratší či delší vycházku. Mnohde návštěvníci dostávají i mapky těchto vycházek.

V hotelích bývají prospekty zajímavých míst v okolí. Hodně informací o tom, co lze navštívit se psem, získáte i v místních infocentrech.

Tvorba www stránek ivyr@volny.cz