Tyto webové stránky používají soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace
Dnes je 19. ledna 2020.


Předpověď počasí

V letošní zimní sezóně opět v rakouském Tyrolsku platí
zákaz sjízdění z dálnice o víkendech a svátcích. Více zdeČlánky:
Dubrovník - město, které se neokouká
Bačinská jezera - opomíjený skvost jižní Dalmácie
Příjemné klima ostrova Korčula
Zadar – město s bohatou historií v sousedství národního parku Paklenica
Rovinj - skvělá volba pro romantiky
Vychutnejte si krásy Istrie
Cestou do Chorvatska


V mnoha objektech se můžete ubytovat i se psem. Bez problémů bývají kempy pro karavany, často je v blízkosti i psí pláž, označená žluto-modro-červeno-zeleným praporkem se symbolem kosti. Na veřejné pláže psi nesmí, jinak můžete se psem k moři všude tam, kde není oficiální pláž pro veřejnost.

V posledních letech je poptávka po plážích pro psy stále větší a Chorvatsko začíná otevírat další psí pláže pro rostoucí počet psů turistů. Nejvíce psích pláží najdete na ostrovech Krk a Lošinj. Některé jsou vybaveny i sprchami pro psy. Ostrov Lošinj má dokonce osm psích pláží a dvě nejoblíbenější jsou mezi pláží Veli Žal a mysem Madonna.
Na ostrově Krk najdete psí pláž Redagara poblíž veřejné pláže Koralj. Další u města Baška, na okraji pláže Vela plaža je část přístupná psům. U města Njivice je to pláž Kijac, u města Punat pak pláž Mala Krasa.

Do Chorvatska nebylo donedávna turistům povoleno dovážet psí konzervy a tak se psí kamarád musel spokojit s granulemi. To se vstupem Chorvatska do EU změnilo, dle oficiální odpovědi Ministerstva zemědělství Chorvatské republiky mohou nyní majitele domácích mazlíčků z členských států Evropské unie, jedoucí na dovolenou, v osobních zavazadlech přivážet pro potřebu jejich mazlíčků krmivo i v konzervách.

Do restaurací můžete i se psem, obvykle mu sami přinesou misku s vodou, přesto je vhodné se nejprve zeptat obsluhy.

Termín pobytu směřujte raději na začátek a konec sezóny, v červenci a srpnu jsou průměrné teploty na Jadranu opravdu vysoké a pro psa by to byla velká zátěž.

Před cestou konzultujte s veterinářem, jak svého psa ochránit proti nemocem, které mu ve středomořských oblastech mohou hrozit, jako je srdeční červivost, leishmanióza, babezióza, ehrlichióza a hepatozoonóza.

Dovolená se psem v Chorvatsku - Mapa psům přátelských hotelů

Chorvatsko nedovoluje vstup psům typu bull a jejich křížencům.

ISTRIE
Mobile Homes Mon Perin se nachází v letovisku Bale, 200 metrů od pláže. Nabízí klimatizované mobilní domy, 3 restaurace a velkou zahradu plnou borovic, které poskytují stín. Všechny typy mobilních domů mají lednici, vlastní koupelnu se sprchou, terasu s výhledem do zahrady a bezplatné Wi-Fi.
Prohlédnout si ubytování, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE
Apartments Plavčić se nachází na vysoko položeném místě nad Jaderským mořem. Je vzdálen 20 minut chůze lesem od oblázkové pláže. Ubytování v apartmánech s bezplatným Wi-Fi připojením, balkonem s překrásným výhledem na moře a plně vybavenou kuchyní.
Prohlédnout si ubytování, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


MAKARSKÁ RIVIÉRA
Bonavista Brela nabízí pokoje v nově zrenovovaném tradičním kamenném domě, z terasy je nádherný výhled na moře.
Prohlédnout si ubytování, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


KEMPY MAKARSKÁ RIVIÉRA
Mobile Homes Adriatic Camping - Baško Polje
Jednotlivé mobilní domky stojí 500 až 700 metrů od pláže, jsou klimatizované a vybavené kuchyňským koutem i koupelnou.
Prohlédnout si domek, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE
Campsite Dole Mobile Home - Živogošće
Nabízí psům přátelské ubytování v kempu Blato. Klimatizované mobilní domky jsou vybaveny sat. TV, kuchyní a koupelnou. Prohlédnout si domek, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


OSTROV KRK
Apartmány Lukacic*** se nachází 200 metrů od centra města Krk, Součástí všech apartmánů je zařízený balkon nebo terasa, satelitní TV a kuchyňský kout s jídelnou. Každý má koupelnu se sprchou.
Prohlédnout si apartmán, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE
Apartmány Svjetlana*** se nachází 100 metrů od centra městečka Krk,jsou klimatizované a najdete v nich posezení, vybavený kuchyňský kout i koupelnu se sprchou. K některým patří také terasa nebo balkon. Zahrada skýtá příjemné posezení ve stínu stromů.
Prohlédnout si apartmán, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


OSTROV LOŠINJ
Pansion Ana*** se nachází pouhých 100 metrů od moře v malé prázdninové vesničce Artatore. Při procházkách po pobřeží plném zátok najdete vždy nějaké liduprázdné místo k relaxaci.
Prohlédnout si hotel, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE
Hotel Manora*** se nachází na úpatí hory Osorscica na ostrově Lošinj. Všechny pokoje mají nádherný výhled na moře nebo na hory. Mírné klima vytváří příjemné prostředí k dlouhým vycházkám podél moře nebo na horu Osorscica.
Prohlédnout si hotel, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


OSTROV BRAČ
Guesthouse Nono Ban**** se nachází ve vesnici Gornji Humac, 9 km od pláže Zlatni Rat na ostrově Brač. Nabízí dobře izolované pokoje s kamennými prvky a balkonem.
Prohlédnout si hotel, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE
Apartments Gabi*** se nachází 50 metrů od Jaderského moře, na klidném místě v obci Milna na ostrově Brač. Nabízí klimatizované apartmány, bezplatné Wi-Fi a zahradu s terasou a grilem.
Prohlédnout si hotel, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt můžete online ZDE


PLITVICKÁ JEZERA
Autokemp Korana se rozkládá na ploše 35 hektarů, 6 km severně od národního parku Plitvická jezera. V areálu kempu najdete restauraci, bar, obchod a také zázemí pro grilování. Necestujete-li se stanem nebo obytným vozem, můžete se ubytovat v některém z 45 vybavených bungalovů.
Prohlédnout si kemp, ověřit si cenu + dostupnost termínu a rezervovat si pobyt v bungalovu můžete online ZDE
Booking.com

Tvorba www stránek ivyr@volny.cz