Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je úterý, 5. prosince 2023.

Při procházkách, pokud je to možné, se vyhněte nasoleným chodníkům. Po vycházce opláchněte případnou sůl z tlapek studenou vodou a namažte je krémem na tlapky.

Se psem autem

je cestování velmi pohodlné, ale i to má svá úskalí... Dlouhé cestování může být pro psa náročné. V průběhu jízdy se zastavte každé 2 - 3 hodiny, aby se pes mohl proběhnout, vykonat potřebu, uklidnit a napít se.

Pes by neměl cestovat na přední sedačce. Jednou z možných variant je, když je pes v zavazadlovém prostoru, odděleném mříží. Doporučuje se speciální transportní klec do zavazadlového prostoru auta. Pečlivě ji vybírejte tak, aby při případném nárazu psa ochránila, měla by tedy být z kvalitního materiálu.

Cestuje-li pes na zadní sedačce, je bezpodmínečne nutné, aby byl upoután do bezpečnostního postroje, který v případě nárazu ochrání jeho i před ním sedící pasažéry. Důležité je také správně nastavit délku upínacího pásku. Nikdy psa v autě nepřivazujte za obojek!

Vhodná je i speciální nepromokavá deka, která se zavěsí do prostoru zadních sedadel. Nepromokavá deka chrání zadní prostor auta před případnými nečístotami, blátem, prachem a chlupy. Pak stačí vzít tuto deku do rukou a náš psí kamarád ví, že se chystáme na cestu.

Mnoho psů má cestování rádo a náležitě si ho užívá. Psi za jízdy sledují pozorně dění kolem. Někteří páníčkové jim požitek z jízdy vylepší pootevřením okénka. Otevřené okno auta a silný proud vzduchu přináší našim psím kamarádům velké množství pachů a tudíž i zajímavých informací. Pokud jedeme pomalu, třeba městem, můžeme psa nechat koukat otevřeným oknem. Při větších rychlostech už by toto počínání přineslo psům značná zdravotní rizika jako záněty spojivek a uší.

Pokud pes trpí při cestování nevolností, zkuste ho před cestou nekrmit a pomalu na cestování přivykat (krátké cesty s častými zastávkami). Případně se obraťte na svého veterináře a požádejte ho o lék vhodný pro vašeho psa.

Cestovat se psem můžeme poté, co pes zvádne základní povely, lehni, sedni atd. V postroji na zadní sedačce většinou leží nebo sedí. Někteří psi se rádi dívají z okna, což nevadí do té doby než ve svém zpětném zrcátku nevidíte nic jiného než hlavu svého mazlíka. Pak je nutné vydat pokyn lehni a musí ulehnout, neboť bezpečnostní situace vyžaduje vědet, co se děje za námi.

Pokud musíte v létě nechat psa samotného v zaparkovaném autě (což je v některých zemích dokonce zakázáno), snažte se zkrátit tuto dobu na minimum a najít místo ve stínu. I s částečně staženými okénky se z auta rychle stává skleník i s trojnásobně vyšší teplotou, než je ta okolní, a přehřátí může být pro psa smrtelné.

I cestou autem musíme myslet na potřeby našeho čtyřnohého kamaráda, musíme mít sebou dostatek vody a misku. V poslední době se u některých našich čerpacích stanic objevili misky na vodu, zde je určitě vítaným hostem i váš pes.