Používáme pouze technické cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je 7. února 2023.

Cestování se psem

Ubytování si mnozí z nás při cestě na dovolenou zajištují předem, osobně máme dobré zkušenosti s rezervačním serverem Booking.com. Nabídka odpovídá skutečnosti a případné problémy s ubytovatelem vám pomohou řešit. Při objednávání pobytu nezapomeňte v poznámce uvést rasu a váhu svého psa. Některé hotely a penziony ubytovávají pouze malé psy a mívají váhový limit. Pokud v objektu, kde chcete trávit se psem dovolenou, mají povolená domácí zvířata, neznamená to vždy, že pes smí i do hotelové restaurace nebo jídelny.

Doporučujeme brát psovi krmení na celý pobyt, může se stát, že v místě vaší dovolené nebude možné koupit značku krmiva, na kterou je váš pes zvyklý. Stejně tak může mít pes zažívací potíže z místní vody, proto je vhodné mít dostatečné zásoby balené vody.

V letních měsících jako je červenec a srpen je pro dovolenou se psem vhodnější pobyt na horách nebo v severnějších zemích. Chystáte-li se k moři, je počasí přijatelnější v květnu a červnu nebo naopak až od září do října. Na většinu veřejných pláží bohužel mají psi vstup zakázán, ale v mnoha destinacích jsou části pláží vyhrazené majitelům psů nebo lze využít stranou ležící divoké pláže.

Od konce dubna můžete potkat v zemích jižní Evropy a sporadicky i na jižní Moravě nebezpečné housenky bourovčíka, jejich chloupky způsobují silné alergické reakce na kůži. Mohou ohrozit zdraví i život vašeho psa. Housenky cestují ze stromů ve velkých řetízcích, stačí, aby se pes dotknul chloupků na těle housenky, případně vzal housenku do tlamy. Je nutná okamžitá návštěva veterináře, jinak může dojít ke smrti psa!!!

Na cestu je dobré pořídit si pojištění na krytí škody, kterou by váš psí miláček mohl způsobit. Většina pojišťoven případné škody způsobené psem kryje z pojištění odpovědnosti klienta sjednaného k jeho cestovnímu pojištění. Před cestou se tedy informujte u své pojišťovny.

Rozhodně nezapomeňte očkovací průkaz nebo petpas - v cizím prostředí se může pes chovat odlišně a kdyby náhodou někoho napadl, je nutné mít očkovací průkaz při ruce.