Dnes je pátek, 21. června 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

Cestování se psem

Na cestu je dobré pořídit si pojištění na krytí škody, kterou by váš psí miláček mohl způsobit. Většina pojišťoven případné škody způsobené psem kryje z pojištění odpovědnosti klienta sjednaného k jeho cestovnímu pojištění. Před cestou se tedy informujte u své pojišťovny.

V letních měsících jako je červenec a srpen je pro dovolenou se psem vhodnější pobyt na horách nebo v severnějších zemích. Chystáte-li se k moři, je počasí přijatelnější v květnu a červnu nebo naopak až od září do října. Na většinu veřejných pláží bohužel mají psi vstup zakázán, ale v mnoha destinacích jsou části pláží vyhrazené majitelům psů nebo lze využít stranou ležící divoké pláže.

Doporučujeme brát psovi krmení na celý pobyt, může se stát, že v místě vaší dovolené nebude možné koupit značku krmiva, na kterou je váš pes zvyklý. Stejně tak může mít pes zažívací potíže z místní vody, hod se mít dostatečné zásoby balené vody.

Před cestou do jižních zemí konzultujte s veterinářem, jak svého psa ochránit proti nemocem, které mu mohou hrozit ve středomořských oblastech, jako je srdeční červivost, leishmanióza, babezióza, ehrlichióza a hepatozoonóza.

Od konce dubna můžete potkat v zemích jižní Evropy a sporadicky i na jižní Moravě nebezpečné housenky bourovčíka, jejich chloupky způsobují silné alergické reakce na kůži. Mohou ohrozit zdraví i život vašeho psa. Housenky cestují ze stromů ve velkých řetízcích, stačí, aby se pes dotknul chloupků na těle housenky, případně vzal housenku do tlamy. Je nutná okamžitá návštěva veterináře, jinak může dojít ke smrti psa!!!

Rozhodně nezapomeňte očkovací průkaz nebo petpas - v cizím prostředí se může pes chovat odlišně a kdyby náhodou někoho napadl, je nutné mít očkovací průkaz při ruce.

Nikdy nevíte, kdy váš pes bude potřebovat urgentní léčbu kvůli nehodě, otravě nebo náhlému onemocnění. Pojištění veterinární péče může pomoci pokrýt náklady na takové neočekávané události.