Dnes je pátek, 24. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

Dovolená se psem v Itálii

Itálie nabízí nepřeberné množství velmi zajímavých destinací ve vnitrozemí i v přímořských letoviscích. Při výběru zamýšleného místa pobytu je dobré zvážit klimatické podmínky např. průměrné teploty v tom či onom měsíci v místě vaší budoucí dovolené. Čím jižněji se vydáte, tím budou průměrné teploty vyšší a pro vašeho psa hůře snesitelné. Jižní oblasti Itálie je výhodnější a pro vašeho psa z pohledu teplot snesitelnější, navštívit v jarních nebo podzimních měsících.

Před cestou konzultujte s veterinářem, jak svého psa ochránit proti nemocem, které mu ve středomořských oblastech mohou hrozit, jako je srdeční červivost, leishmanióza, babezióza, ehrlichióza a hepatozoonóza.

Je dobré mít na paměti, že v Itálii se liší sever země od jihu, pokud jde o akceptování psů jako společníků a členů rodiny. Obecně jsou v Itálii lépe přijímáni psi malých plemen, u větších psů záleží na tom, jak jsou ovladatelní a přátelští. Čím jižněji se vydáte, tím obtížněji budete hledat se svým psím kamarádem ubytování, které by mohl sdílet s vámi.

V italských restauracích nebudou z přítomnosti vašeho psa nadšeni, ačkoli to není zakázané. Je to případ od případu, často záleží na velikosti psa a jeho chování, zda ho budou v restauraci tolerovat. Většinou nebývá problém u restaurací, které mají venkovní terasu.

Na veřejné pláže v Itálii mají psi vstup zakázán, výjimkou jsou oficiální psí pláže pro návštěvníky se psy. Tam najdete vybavení pro sebe i pro psy jako jsou sprchy, lehátka, slunečníky, často na místě působí i veterinář. Alternativou jsou turisty málo navštěvovaná místa, tzv. divoké pláže, kde můžete být i se psem. Tam ale není žádné vybavení, které poskytují oficiální pláže.

V Itálii možnost koupání psů určuje místní samospráva, většinou je povinné mít psa na vodítku, někdy i s náhubkem. Protože se konkrétní podmínky liší podle vyhlášek místních samospráv a mohou být každy rok jiné, je nejlepší zeptat se na místě, kde a za jakých podmínek může pes do vody.

Na cestu autem musí být pes vybaven bezpečnostním postrojem nebo být v zavazadlovém prostoru odděleném mříží nebo jiným rovnocenným způsobem, za nezabezpečeného psa v autě hrozí pokuta. Na veřejných prostranstvích musí být pes vždy na vodítku.
Cestou nezapomínejte na časté zastávky, váš pes jistě ocení možnost přečíst si množství pesemesek, zanechaných na parkovištích předchozími psími návštěvníky.

Merano – středomořská atmosféra pod vrcholky ledovců

Navštivte starobylé přístavní město TerstDOLOMITY
Hotel Dolomitenhof & Chalet Alte Post**** se nachází přímo v Národním parku Tre Cime, v obklopení hor a lesů, nabízí wellnesscentrum und 2 bazény.
Hotel St. Anton*** vás přivítá na úpatí hory Schlern.


BRUSSA
Alloggi e Trattoria Agli Alberoni je situován v přírodě nedaleko města Brussa, 4 km od pobřeží Jaderského moře. Má zařízenou zahradu, pokoje ve venkovském stylu.


BIBIONE
Hotel Palace**** se nachází v blízkosti nákupní oblasti a termálních lázní v Bibione. Se svým psem si můžete užívat moře na psí pláži Pluto.
Hotel Santa Lucia*** nabízí příjemnou atmosféru ve středomořském stylu, pokoje s vlastním balkonem, hotelovou restauraci podávájící benátské speciality. Psí pláž je kousek od hotelu.


RIMINI
Hotel City*** se nachází 150 metrů od moře, hostům nabízí hotelovou pláž i zahradu. Psi jsou ubytováni zdarma.
Hotel Principe*** se nachází jen 50 metrů od pláže. Se psem můžete i do hotelové restaurace. Psi jsou ubytováni zdarma.


PALMOVÁ RIVIERA
Areál Alassio Holiday se nachází v bujném parku, 200 metrů od pláže. K areálu patří soukromá pláž hned vedle veřejné pláže, kde mají povolený vstup i domácí mazlíčci. Ubytovat se můžete v apartmánech s kuchyňským koutem nebo v kempu.


LAGO DI GARDA
Residence Borgo Dei Limoni má krásnou polohu s panoramatickým výhledem na jezero, uprostřed citroníků a olivovníků 100 m od pláže. Nabízí patnáctihektarovou zahradu.
Agriturismo Cervano tvoří statek z 19. století. Každý z apartmánů zahrnuje kuchyň s mikrovlnnou troubou a jídelním koutem. Statek obklopuje park Alto Garda, k jezeru je to autem 5 minut jízdy.