Dnes je pátek, 21. června 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Se psem v Maďarsku

Příjemným cílem v kterémkoli období roku pro Vás může být lehce dostupné Madarsko. Asi nejznámějším cílem v Maďarsku jsou termální prameny, kterými tato země opravdu oplývá. Pro nás pejskaře je návštěva termálních lázní složitější. I když by člověk neměl být v termální vodě déle než 20 minut, i na tu dobu musí psiště počkat v hotelu nebo v autě.

Do známého jezera Balaton je bohužel psům vstup zakázán. Teprve v roce 2016 se začaly na několika místech budovat psí pláže. V městečku Fonyód je udržovaná a oplocená psí pláž, v areálu najdete stánek s občerstvením i toalety.
V městečku Balatonföldvár. je pro psy vyhrazen malý kousek na konci promenády, neupravený a bez zázemí.

Mimo velká města a turistická centra je nabídka vyhovujícího ubytování se čtyřnohým kamarádem poměrně malá, místní si zvířat váží, na psa ale pohlíží spíš jako na parťáka do pracovního procesu, místní pastevečtí psi plemen puli, pumi a jejich větší kolega komondor jsou většinou využíváni při práci s dobytkem a o teplém místečku v obyváku na gauči u svého páníčka si mohou nechat jen zdát.

S psištětem můžete navštívit národních parky s volně se pasoucími stády koní a dlouhorohého maďarského skotu. S vodními plochami se vzácným vodním ptactvem, jaké jinde v Evropě už stěží potkáte. Budete překvapeni množstvím a krásou historických památek, které na svých cestách Maďarskem potkáte.

Danubius Health Spa Resort Sarvar**** má vlastní vnitřní i venkovní termální bazén. Lázně nabízí i léčebné procedury. Do známého sárvárského arboreta se dostanete přímo z hotelové zahrady.
Danubius Health Spa Resort**** v proslulém lázeňském městě Bük v západním Maďarsku nabízí ubytování typu all inclusive. Hosté si mohou vybrat mezi krytým termálním a venkovním bazénem. Lázně nabízí i léčebné procedury.
Impozantní hotel Gellért**** v Budapešti sídlí v nádherné secesní budově, kterou sdílí se světoznámými lázněmi Gellért na březích Dunaje. Hosté mají vlastní vchod do lázní (100 metrů). Léčebné lázně provádí téměř všechny lázeňské procedury včetně léčby revmatismu.
Hotel Mátrix leží poblíž řeky Tisa v Szegedu. Nabízí příjemné ubytování v pěším dosahu centra města.
Fehértói Halászcsárda és Panzió se nachází v chráněné krajinné oblasti Fehértó. Všechny klimatizované pokoje mají malou lednici a vlastní koupelnu se sprchou. V restauraci penzionu Fehértói Halászcsárda se podávají pokrmy maďarské kuchyně a rybí pokrmy, díky kterým je známá v celé zemi.


Články:
Psí pláže na Balatonu
Hortobágy – nekonečná maďarská step
Za uherským salámem