Dnes je pátek, 24. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

Dovolená se psem v Rakousku

Povinnost mít psa na vodítku a s náhubkem není v celém Rakousku jednotná, ale řídí se vyhláškami místních úřadů. Doporučujeme brát si vodítko i náhubek s sebou, pro případ že je bude nutné použít. Přesnější informace vám poskytne místní správa nebo turistické infocentrum v místě vaší dovolené.

Když vyrazíte v Alpách na horskou túru, je setkání se stádem krav téměř nevyhnutelné. A máte-li s sebou svého psa, nemusí být zcela bezproblémové. Více zde.

V Rakousku platí povinnost uklízet po svém psovi jeho trus, v opačném případě můžete zaplatit pokutu. To se týká nejen pohybu ve městech, na venkově nelze pustit psa na louku, neboť se tam pěstuje tráva na krmení dobytka a za její znečištění hrozí citelná pokuta, která může dosáhnout až 2200,- EUR.Hotelů, které umožňují ubytování se psem, je v Rakousku mnoho, ale některé se na hosty se psy přímo specializují a ty najdete v následujícímm seznamu:

SALCBURSKO
Se svým psem budete vítáni v Rezidenci Gruber v Bad Gasteinu. Nechcete-li nechat svého psa samotného v hotelovém pokoji, je možné objednat si hlídání a venčení psa pro případ, že si chcete zalyžovat nebo navštívit termální lázně (Felsentherme, Alpentherme, Gasteiner Heilstollen.


TYROLSKO
Hotel Unterlechner**** nabízí přátelské prostředí, v hotelové restauraci je část vyhrazena pro majitele psů, k dispozici je lednice pro psí krmivo. Na přání je možné ubytování s přímým vstupem na zahradu. Hotel neubytovává psy plemen pitbul, bulteriér a psy pasteveckých plemen.
Gartenhotel Magdalena**** Ideální prostředí pro milovníky psů. Pobyt je pro vašeho psího kamaráda zdarma a může s vámi i do jídelny. Golfové hřiště, kam může s vámi i pes, je vzdálené jen kilometr od hotelu.
Hotel Riederhof**** v oblasti, kde se stýkají hranice Rakouska s Itálií a Švýcarskem, nabízí nádherné prostředí a jedinečnou pohostinnost pro vás i vašeho psa. V zimě je možné objednat si hlídání a venčení psa pro případ, že si chcete zalyžovat.
Hotel Lärchenhof**** se nachází na velmi klidném a slunném místě s nádherným výhledem na vesnici Seefeld a Alpy v okolí. Nabízí širokou škálu lázeňských procedur na bázi organických produktů, a skvělou kuchyni.
V zimě můžete využít blízkou běžkařskou trasu, jedna z mála, na které vás může doprovázet váš psí parťák. Můžete si zde v klidu a pohodě zaběhat se svým čtyřnohým kamarádem bez obav, že Vás někdo kvůli psovi ze stopy vyžene.


DOLNÍ RAKOUSKO
Hotel Steinschaler**** v klidném prostředí, obklopený krásnou přírodou. Hotelové zahrady nejsou ve formě klasických oplocených ploch, volně navazují na okolní přírodu a většinou z nich je možné se procházet i se psem.


ŠTÝRSKO
Seehotel Jägerwirt**** se nachází na jedinečném místě přímo u jezera Turracher See, kde se v létě mohou koupat i psi. Část hotelové restaurace je připravena pro hosty se psy.


KORUTANY
Hotel Eschenhof**** Dovolená se psem v Korutanech - Kromě velké vstřícnosti ke psům i jejich majitelům nabízí i wellness pro psy.


BURGENLAND
Hotel Larimar**** má vlastní termální venkovní i vnitřní bazén (35 – 36°C) a chladnější bazén (28°C) s protiproudem k plavání, které jsou k dispozici výhradně hotelovým hostům. K dispozici je široké spektrum terapeutických, masážních i kosmetických procedur. Pro majitele psů jsou k dispozici pokoje v přízemí s vlastním vchodem a malou zahrádkou.
Užijte si dovolenou v hotelu, kde se i váš pes bude cítit dobře.