Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Kam na lyže se psem?

15.1.2018

Paní zima svými rozmary letos opravdu nešetří, a tak se dovídáme, že sníh a ne málo, napadl na Sahaře v Alžíru, případně na středním Východě. Mrzne až praští ve Spojených státech amerických, na Floridě padají leguáni zimou ze stromů, zatímco na Aljašce deseti stupňové teploty připomínají místním Inuitům spíš léto. Ani na Sibiři to s tou pravou ruskou zimou není co bývalo.

V české kotlině si o ladovské zimě můžeme letos nechat jen zdát. Na leden jsou nezvykle vysoké teploty, déšť i časté výkyvy teplot připomínají spíš přicházející jaro. Přírodního sněhu na našich horách je pomálu a nebýt umělého zasněžování, byly by mnohé sjezdové tratě nesjízdné. Pravdou je, že lepší umělý sníh než žádný.

Pro nás pejskaře není zimní dovolená jen o sněhu a sjezdovce, je to i o ostatních službách pro nás a naše psiště. Bohužel neznám na českých nebo moravských horách jediný hotel nebo penzion, kde by mi ohlídali mého psa, zatímco já budu na sjezdovce s vědomím, že je o něj dobře postaráno. Stejně tak u nás neznám jediný udržovaný běžkařský okruh, který by byl připraven pro ty, kteří sebou do bílé stopy chtějí vzít svého čtyřnohého kamaráda.

V sousedním Rakousku takový okruh je u hotelu Lärchenhof**** (Salcbursko), který jako jeden z mála nabízí upravenou běžkařskou trať, na kterou můžete v doprovodu svého psa.

Milovníkům sjezdových tratí, hostům, kteří přijíždí na zimní dovolenou se svým psem, nabízí některé rakouské psům přátelské hotely službu „ psí školku“, kde vám vašeho čtyřnohého mazlíka pohlídají i zabaví, než se vrátíte ze sjezdovky, případně z termálního bazénu v Bad Gastainu. Dobrou zkušenost s touto službou máme s více než příjemnou Rezidencí Gruber*** na konci gaštajského údolí.

Hvězdičkou mezi psům přátelskými hotely v Tyrolsku je Hotel Riederhof****. Tam jsou pro hosty se psy pořádány vycházky zimní krajinou s horským vůdcem, mimochodem majitelem hotelu, a jeho irským setrem (sněžnice si můžete koupit nebo půjčit na místě). Po vycházce nebo lyžování se můžete nechat hýčkat v hotelovém wellness. To je jediné místo v hotelu, kam psi nesmí. Psiště můžete nechat na pokoji, nebo vám ho rádi pohlídají právě ve zmiňované psí školce. Hotel patří ke hvězdám tyrolského gastronomického nebe. Pokrmy jsou svým pojetím plná překvapení, prolíná se zde celá plejáda tradičních tyrolských chutí, doplněné mezinárodní kuchyní a umocněná přímo uměleckým zpracováním i servírováním jednotlivých jídel.

Lyžování, ať v okolí městečka Ried či v údolí Bad Gastainu, nemá chybu. Na rozdíl od české kotliny poskytla letos příroda alpským zemím výjimečně štědrou sněhovou nadílku a bylo by škoda ji nevyužít.