Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

Navštivte starobylé přístavní město Terst

14.3.2016

Milujete Jadranské moře? Jarní teplé či měkké podzimní slunce? Průzračnou pláž, kterou si v létě můžete užívat spolu se svým psem bez strachu, že z ní budete vykázáni? Potrpíte si na skutečně výjimečné, exkluzivní a přitom klidné ubytování za rozumnou cenu, kde jste váženým hostem nejenom vy ale i váš psí kamarád? Procházíte se rádi po krásném nábřeží a zámeckými zahradami? Líbí se Vám architektura konce 19 století? Novorenesanční paláce připomínající zlatá léta rakousko-uherské monarchie? Chcete při procházkách krásným městem ochutnávat v kavárnách různé druhy vynikající kávy z místních proslulých pražíren? A co víc, báječně si odpočinout?

Terst

Pak navštivte Terst, přístavní město severního Jadranu, jedno z nejkrásnějších a nejbohatších měst Itálie, které se nachází ve stejnojmenné provincii na hranicích se Slovinskem. Má svou vlastní působivou a podmanivou atmosféru. Honosné novorenezanční paláce odrážejí bývalou hospodářskou a politickou moc zaniklé habsburské monarchie. Město se pyšní nebývalým množstvím historických památek. Nejznámější památkou je zámek Miramare, který zde nechal postavit arcivévoda Maxmilián, pozdější mexický císař, přímo na pobřeží v parku, který sám jako architekt projektoval.

Ulicemi kupodivu nezní převážně italština, ta je v menšině, ale slovinština, srbochorvatština, němčina, řečtina, a pokud se dáte do řeči s místními, dozvíte se, že mezi starousedlíky je i mnoho Čechů.

Parky, přímořské promenády, čisté pláže, nádherné bulváry a náměstí, řada atraktivních výletních míst v blízkém okolí dělá z Terstu zajímavý výletní cíl během celého roku. Ubytovat se můžete v nově zrekonstruované, památkově chráněné vile Bottacin, dnes nabízející příjemné ubytování s vlastním parkovištěm. Vybrat si můžete mezi apartmánem s vybavenou kuchyňkou nebo pokojem se snídaní. Vila je umístěna v krásné rozlehlé zahradě v pěším dosahu centra města. Poblíž je 22hektarový park, ve kterém můžete vidět kromě jiného i na pět tisíc druhů růží. Vilu nechal postavit Nicolo Bottacin, blízký přítel arcivévody Maxmiliána a nejvýraznější osobnost tehdejší městské bohémy. Vila se stala jedním z míst, kde se scházela společenská elita Evropy. Dnes můžete být váženými a vítanými hosty vy i váš čtyřnohý člen rodiny.

Jinou zajímavou možností ubytování je Residence Bonomo. Byla postavena roku 1865, dnes nabízí ubytování v moderních apartmánech a pokojích. Kousek od rezidence začíná známá promenáda Viale XX Settembre, která vznikla v letech 1807 až 1808 jako první alej ve městě a je udržována do dnešních dnů. Rezidence leží poblíž parku Farneto, největšího parku v Terstu.

Pro nás, které životem provází čtyřnohý kamarád, je důležité i to, že v nedalekém městečku Muggia se nachází psům přátelská pláž. Pokud byste se chtěli ubytovat v blízkosti této pláže, doporučujeme Park Hotel Muggia s nádherným výhledem na Terstský záliv.