Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Nízký plot a velký pes

8.12.2019

Tenhle příběh asi znáte všichni, jdete si v klídku se svým psem na procházku třeba vilkovou čtvrtí a ejhle, na zahradě je psiště velikosti telete a plot, kolem kterého procházíte, je tomu psímu teleti tak akorát po prsa. Vy zrychlíte krok a vaše rozumné psiště, vědomo si toho, že ten za plotem je úplně jiná váhová kategorie, dělá, že tam vůbec není, kouká stejně jako vy na opačnou stranu a oba si přejete, abyste byli co nejdřív a co nejdál. Někdy však takové příběhy s nízkým plotem a velkým psem mohou mít i zajímavou zápletku.

Vše začalo tím, že mi v kapse zazvonil telefon a z něj se ozval můj dlouholetý obchodní partner a dobrý zákazník, že by ode mě potřeboval jednu věc, ale bohužel má nepojízdné auto, zda bych mu jí nemohl přivést. Proč ne, pokud nebude vadit, že u vás budu až pozdě odpoledne.

Byl krásný slunečný a teplý podvečer, když jsem zastavil skoro na konci ulice, před pohlednou vilkou v pečlivě udržované zahradě, za ani ne metr vysokým plotem. Cedulku na plotě "pozor opravdu velký pes" jsem velkoryse přehlédl a zazvonil jsem. Po chvíli čekání jsem zazvonil znovu a pak jsem měl dojem, že vše následující se mi jen zdá. Zpoza rohu se vynořilo psiště, spíš obří kus psa, připomínající tibetskou dogu. Pomalu a důstojně přikráčelo k brance, zatímco já trochu ztuhlý od vrátek poodstoupil.

Ten pes se ladným skokem přenesl přes plůtek a dopadnul přede mě, pomalu a důkladně mě svým čenichem prověřil, posléze mi přelíznul obličej od ucha k uchu. Stejně důkladně prověřil i mé auto, které neopomenul označkovat. Říkal jsem si, ještě dobrý, mohl jsem dopadnout stejně. Byl jsem rád, že poté psiště důstojně odkráčelo. K mému překvapení nezmizelo za plotem vilky, před kterou jsem stál, ale přešlo ulici a zmizelo za protějším plotem.

Poněkud zkoprnělého mě u vrátek nalezl můj obchodní partner. Zapomněl jsem vám říct, že máme nového psa, řekl na omluvu a pokračoval, už jste se, jak vidím, seznámili... Byl jsem vzadu v zahradě a můj pes mi přišel říct, že máme návštěvu, tak jsem ho poslal otevřít branku, on se na to, jak vidím, vykašlal a šel na návštěvu k mamince. Ke své psí mamince, dostalo se mi vysvětlení. V té zahradě přes ulici žije jeho maminka a to moje štěndo za ní občas chodí, proběhnou se, pohrají si, pomazlí a pak zas přijde domů.