Dnes je pátek, 24. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Otrava u psa

Doporučuje se, aby byly všechny domácnosti vybaveny alespoň jedním balením aktivního (černého) uhlí (přípravky Carbosorb nebo Carbotox). V řadě případů podání několika tablet aktivního uhlí laikem zamezí rozvoji příznaků otravy, nebo alespoň průběh otravy zmírní.

Přesto není vždy podání aktivního uhlí vhodné, při podezření na otravu nejdříve zavolejte veterináři nebo volejte linku Toxilogické informační středisko:
224 91 92 93 nebo 224 91 54 02
která funguje 24 hodin denně a poradí vám, co v konkrétní situaci dělat. Jejich cílem je poradit pro danou konkrétní situaci, pro konkrétního postiženého člověka nebo zvíře, co nejvhodnější a nejúčinnější postup vedoucí k jeho záchraně. Proto je důležité, aby pracovník, který dotaz řeší a informaci poskytuje, získal od volajících co nejpřesnější údaje o okolnostech případu postiženého pacienta, ale i o něm samotném.

Otrávené návnady jsou nehasnoucím problémem. Pokud se na svých procházkách setkáte s něčím, co by mohlo být otrávenou návnadou, sdělte svůj poznatek státní policii, městská policie nemá bohužel potřebné pravomoci. Další informace o tom, jak postupovat při nálezu, najdete ZDE