Dnes je pátek, 24. května 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky

PSÍ BLOG

Buďme v lesích ohleduplní.

Nová generace zajíčků, muflončat, divokých selátek a dalších obyvatel lesa je již na světě, jiní se rodí nebo líhnou, srnčata a kolouši na svět teprve přijdou, těm všem nebývalý ruch v lese a ztráta soukromí nesvědčí, přesněji přímo jim škodí, stejně jako dalším méně viditelným a známým obyvatelům lesa.
28.4.2020

Zákaz sjíždění z dálnice v Tyrolsku

Po, z pohledu tyrolských úřadů "úspěšné", premiéře zákazu sjezdu tranzitu z dálnice v letošním létě, kdy policisté vrátili a zpravidla i pokutovali tisíce řidičů za porušení zákazu sjezdu z dálnice, přistoupily úřady k obdobnému opatření i pro zimní sezónu. Zákaz sjezdu z dálnice pro tranzitní dopravu platí od 21. 12. 2019 do 12. 4. 2020. a to o vánočních svátcích, na Nový rok, o státních svátcích, velikonocích a nedělích od 8.00 do 17.00, o sobotách pak od 7.00 do 19.00. a to v okolí Kufsteinu, Reutte, Schwazu a Innsbrucku.
4.1.2020

Nízký plot a velký pes

Tenhle příběh asi znáte všichni, jdete si v klídku se svým psem na procházku třeba vilkovou čtvrtí a ejhle, na zahradě je psiště velikosti telete a plot, kolem kterého procházíte, je tomu psímu teleti tak akorát po prsa.
8.12.2019

Podzimní červánky

Jistě mi dáte za pravdu, že tlející listí a hlína na tlapkách i v kožichu našich čtyřnohých kamarádů obzvlášť dobře drží. Pravda, psím parťákům to nevadí a navíc to při dovádění v parku, na loukách, případně v lese ani nevnímají, a nám nezbývá než si přiznat, že ta přímá úměra, čím delší vycházka, tím zablácenější pes, na podzim prostě platí.
20.11.2019

Plňte si své cestovatelské sny

Nepatřím k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, a tudíž je nemusím ani plnit, tím nechci říct, že bych neměl žádné sny a cíle. Snů, těch mám spoustu, hlavně těch, které se týkají cestování, stejně tak cílů, kam bych se se svým psem chtěl podívat. Realita je bohužel jiná, jsem limitován časem i nepochopením leteckých společností, pro které psiště není dost dobrý zákazník a pokud se uvolí k jeho přepravě, tak v zavazadlovém prostoru.
2.1.2019

Glamping – luxusní kempování

Chvályhodná snaha některých ubytovatelů poskytnout dokonalé zázemí a pohodlí těm hostům, kteří milují přírodu a pobyt v ní, vyústil ve styl zvaný glamping, který je s trochou nadsázky nazýván kempováním, a to s veškerými vymoženostmi, co dnešní moderní doba umožnuje.
17.6.2018

Nástrahy balkánských hor

Při svých toulkách balkánskými horami potkávám rok od roku více a více českých i slovenských turistů. Některým jen odpovím na pozdrav, s jinými, pokud jsem osloven, popovídám. Řeč se nese v duchu odkud a kam, a jaké záludnosti, překvapení či krásy přináší právě absolvovaná trasa. Mnohdy mě překvapuje jejich nevhodné a nedostatečné vybavení i neznalost pohybu ve vysokohorském prostředí a naivita jejich myšlení i jednání.
5.6.2018

Kam na lyže se psem?

Paní zima svými rozmary letos opravdu nešetří, a tak se dovídáme, že sníh a ne málo, napadl na Sahaře v Alžíru, případně na středním Východě. Mrzne až praští ve Spojených státech amerických, na Floridě padají leguáni zimou ze stromů, zatímco na Aljašce deseti stupňové teploty připomínají místním Inuitům spíš léto. Ani na Sibiři to s tou pravou ruskou zimou není co bývalo.
15.1.2018

Kde má adresu Ježíšek?

Dle tradice v našich zemích naděluje dárky Ježíšek, na rozdíl od mediálně známých osobností Santa Klause nebo ruského Dědy Mráze, českého Ježíška nikdo nikdy neviděl a ani jeho podoba není bohužel známá. Možná právě fakt naprostého nedostatku informací o Ježíškovi vedl partu nadšenců z maličkého krušnohorského městečka Boží dar k tomu, že právě sem umístili alespoň jeho poštovní adresu.
13.12.2017

Podzimní výlety se psem může zpestřit houbaření

Letošní podzim nabídl několikrát i pár krásných dnů, jistě nejsem sám, kdo miluje babí léto s azurovou oblohou, příjemnými odpoledními teplotami a ranními mlhami. Křišťálovou ranní rosou, jež dává vyniknout jemné kráse pavučin, které spolu s celou škálou barevného listí charakterizují tento čas.
Pokud se vydáte obdivovat barvami hýřící podzim do některé z okolních zemí, určitě i tam narazíte na houby. Ale pozor, ne všude můžete sbírat houby bez omezení jako je tomu u nás.
26.10.2017

Chcete zažít, jaké je být i se psem skutečně vítaným hostem v hotelu? Vydejte se do Rakouska.

Ti, které provází životem pes, vyhledávají místa, kde by se se svým čtyřnohým kamarádem cítili dobře, a dobře se tam cítil i on. Přiznejme si, že každý svou dovolenou plánuje v přímé úměře ke svým finančním a časovým možnostem. Za své peníze chceme co nejvíc, to je logické. Ne vždy však to nejlepší dostaneme.
6.8.2017

Se psem na Jadran

Každý rok zamíří k Jadranu více než 800.000 českých turistů a přibývá i těch, kteří sebou berou svého čtyřnohého kamaráda. Většina jich míří do Chorvatska, část do Slovinska a Černé hory. Cestování se psem je přece jen trochu jiné. Cestujete s tím, kdo vás má opravdu rád. Provází vás věrně každý den, i jemu je třeba udělat v autě maximální pohodlí, dobře se k tomu hodí závěsná deka mezi přední a zadní sedadlo, kde může v klidu odpočívat i spát. Zabezpečte ho speciálním postrojem, je nezbytný pro jeho bezpečí. Raději v autě zapnete klimatizaci, aby mu nebylo horko, z průvanu může dostat zánět uší i spojivek.
21.5.2017

Jaký antiparazitní prostředek vybrat?

Jaro, slunce a nebývale vysoké teploty posledních dnů jsou příjemné, mnohde přímo letní, bohužel se stoupajícími teplotami a poměrně vysokou vlhkostí stoupá i aktivita klíšťat. Je nejvyšší čas postarat se o ochranu svého čtyřnohého kamaráda. Jaký prostředek ale vybrat?
31.3.2017

Adventní čas pejskaře

Pozdní podzim na velké vycházky se psem není. Krátký den, chladno, mlhavo, sychravo, všude bláto a tlející listí, krátká vycházka, po které následuje dlouhé čištění kožichu našeho čtyřnohého kamaráda. Ven se jít musí, bez vyvenčení to nejde. Psiště dobře ví, kdy nastal čas na ranní, odpolední nebo večerní vycházky a těší se ven bez ohledu na počasí.
19.12.2016

Ubytují nás v tom hotelu nebo ne?

Stane se, že hledáme ubytování tam, kde jsme neplánovaně zastavili. Obíhat město a hledat nocleh, to už pro mě není, mnohem jednodušší je usadit se třeba v příjemné kavárně nebo cukrárně, kde mají wi-fi a nemají nic proti mému psovi. Na tabletu si přes Booking.com u kávy a zákusků vyberu nocleh v některém z místních hotelů. Přednost mají ty hotely, které mají svůj příběh, duši a výjimečnou atmosféru, jsou poblíž parku nebo místa, kde mohu bez problému vyvenčit své psiště. Ne všechna taková místa mají kladný vztah ke čtyřnohým mazlíkům.
6.11.2016

Někteří hoteliéři mají o ubytování svých čtyřnohých hostů svérázné představy

Najít příjemné ubytování, kde by byl hostem i můj pes, není zas tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rezervační portály sice nabízejí desítky a stovky ubytovacích zařízení s relativně dobrým popisem hotelu, řadou fotografií, na nichž je prezentováno to nejlepší, co hotel může nabídnout, včetně aktuální ceny, volných termínů i možnosti okamžité rezervace či koupě pobytu. Ale určujícím faktorem, který rozhoduje o tom, zda budu prohlížet stránky nějakého hotelu nebo penzionu, je údaj o domácích mazlíčcích.
9.10.2016

Setkání se stádem skotu

Když vyrazíte v Alpách na horskou túru, je setkání se stádem krav téměř nevyhnutelné. A máte-li sebou svého psa, nebývá zcela bezproblémové. Zejména krávy s telaty mohou naše psy vnímat jako hrozbu a bránit své potomstvo.
19.8.2015

Do lázní i se psem

I v dnešní době je vše o lidech, personál vámi vybraných lázní vám dokáže udělat z pobytu nezapomenutelný zážitek v dobrém slova smyslu nebo vám pobyt náležitě znepříjemnit. Může to být v okamžiku, kdy se rozhodnete, že lázeňský pobyt absolvujete se svým čtyřnohým kamarádem.
7.8.2015

Do Dánska se psem nejezděte

Zákony Dánska jsou koncipovány tak, že stačí prohlášení občana, že se cítí být ohrožen vaším psem a váš pes vám bude okamžitě zabaven a může být utracen.
17.7.2015

Advent se blíží

Výhodou vánočních koncertů na náměstích je pro nás pejskaře to, že si kouzla vánoční atmosféry můžeme užívat spolu se svým čtyřnohým kamarádem.
25.11.2014

Dušičkové zamyšlení

Konec podzimu mívá také své kouzlo, mlhy doplněné mrholením, mokro a sychravo, vůně tlejícího listí, krátký den s občasným sluníčkem, kterého je málo jak příslovečného šafránu a dlouhé noci s mystickou atmosférou, to jsou svátky Dušiček.
29.10.2014

Psi a jejich vycházky

Nádherné počasí tohoto víkendu vylákalo na delší vycházku snad všechny majitele psů, i takové, kteří obvykle jen vyběhnou vyvenčit před dům. U těch to pak spíš vypadá, že na procházku vzal pes svého páníčka a určuje směr i rychlost.
21.10.2014

Relaxace v termálních lázních

Teď na podzim může být příjemným cílem některý z termálních pramenů v Maďarsku. Vyberte si na naší mapě některý ze psům přátelských hotelů a vydejte se i se svým psím kamarádem užít si pár klidných dnů. Můžete zlepšit před nadcházející zimou své zdraví relaxací v teplém termálním bazénu a poté se projít po okolí se svým čtyřnohým kamarádem, který určitě se zájmem prozkoumá i maďarské pesemesky.
11.10.2014

Setkání s pasteveckými psy

Mnozí z nás se o dovolené vydávají na túry do hor. V některých zemích, například v Itálii, Švýcarsku nebo Francii se můžete setkat se stády ovcí, hlídanými pasteveckými psy.
28.7.2014

Bílý ovčák

Listopadové sobotní odpoledne bylo chladné a sychravé, mě se na vycházku moc nechtělo, ale můj psí kamarád se přímo těšil na novou várku důležitých psích zpráv.
19.5.2014

Za medvědy do Berouna

Doma je doma a návrat do reality všedních dnů nám moc nevadil. Můj psí kamarád spokojeně pospával za mým psacím stolem
14.5.2014

Cesta do Chorvatska

Jaro, pro mnohé kouzelné slovíčko, prodlužující se dny, hřejivé sluníčko, probouzející se příroda po zimním spánku, rozkvetlé stromy, zelené louky, mnohé romanticky založené duše by citovaly Máchův Máj…
10.3.2014

Psí korzo

Na ranní a večerní venčení jsme chodívali se psem do jednoho z parků u řeky. Scházela se tam psí komunita z přilehlé městské části se svými páníčky. Za slunečného počasí bývalo pod stromy letitých lip a platanů doslova nacpáno. Nábřeží je přirozeným korzem, poklidná hladina řeky, a překrásný pohled na malostranské paláce a pražský hrad dotváří jeho neopakovatelnou atmosféru.
3.3.2014

Odjezdy

Jak jsem už zmínil, ranní vstávání nebyla naše silná stránka. V pracovní den nebylo o čem diskutovat, budík zazvonil a my dva, můj psí kamarád i já jsme se vydali do úřadu, kde jsem byl zaměstnán. On spal za mým pracovním stolem a já pracoval. Horší pro oba bylo, že k mým pracovním povinnostem patřili většinou krátkodobé cesty do zahraničí, na které se mnou nemohl.
24.2.2014

Lyžování v Rakousku

Letošní zima ještě před několika dny připomínala spíše pozdní podzim nebo možná jaro. Na leden nezvykle vysoké teploty, přiměli ptactvo k rannímu i podvečernímu zpěvu. Počasí na zimu vůbec nevypadalo. Ani vánoce bez sněhu neměli tu správnou atmosféru, i když volno bylo příjemně dlouhé. Víš co kamaráde, když nejde zima k nám, my pojedeme za ní. Můj psí kamarád seděl vedle mě u křesla, hlavu mi položil na koleno.
3.2.2014

V domově důchodců

Dny plynuly a jak to bývá, někteří spolubydlící z domu, kde jsme bydleli, na naši bývalou spolubydlící stařenku ze čtvrtého patra pod tíhou dennodenních starostí pozapomněli. Jiní, především ti starší se poptávali, jestli za ní do domova důchodců chodíme. Tak jsme se můj ovčák a já, stali spojkou mezi staršími obyvateli domu, kde jsme bydleli a naší milou stařenkou v jejím novém domově pro seniory. Nosili jsme dopisy, knihy, někdy i nějakou tu mlsotu.
20.1.2014

Jak se můj pes nestal členem HS

Netrvalo dlouho a můj ovčácký pes v horách, kam jsme jezdili z Prahy za odpočinkem, se stal místní celebritou. Znali ho provozovatelé rekreačních zařízení, hotelů i starousedlíci. Úctu získal u místních lesáků, členů horské služby i policie. Historka o jeho kousku se vzkazem v rukavici se po horské osadě rozšířila velmi rychle.
13.1.2014

Noční záchranná akce

Ten rok zima za mnoho nestála. Byla stejná jako ta letošní. Teploty pohybující se pár stupňů nad nulou, mlhavo, sychravo, vlezavo. Na horách, kde jsem se svým ovčákem trávil par dní volna po vánocích, to nebylo lepší, po sněhu ani památky. Oproti nížinám byl rozdíl jen v tom, že po setmění klesala teplota k nule, a mrznoucí mlha vytvářela na všem kouzelnou jinovatku.
6.1.2014

Zatoulaný pes

Ten den bylo sychravo a lezavo, mlha se válela nad řekou, a na ostrově, kam jsme chodívali na procházky, nebyla ani noha. Pes věnoval pozornost pesemeskám a moje myšlenky se neustále vracely k rozdělané práci v kanceláři. Došli jsme na samý konec ostrova a tam v hromadě listí z kaštanů, nalezl můj čtyřnohý kamarád soukmenovce.
16.12.2013

Nová sousedka

Několik týdnů byl byt o patro níž prázdný. Babička, která v něm bydlela, byla přestěhována do domova důchodců. Město byt vyklidilo, opravilo a předalo do užívání novému nájemci.
9.12.2013

Stařenka ze sousedství

K vybavení domu, ve kterém jsem dříve žil se svým psem patřil i výtah. Většinou jsme však společně chodili pešky. Můj psí kamarád miloval pohyb a jedna z jeho radostí bylo vyběhnout po schodech vzhůru. Já se také nenechal dlouho pobízet a
1.12.2013

Listopadová procházka

Mlhavý, deštivý, sychravý listopad. Co naplat, na vycházku se musí. Zatímco můj psí parťák si přinesl vodítko a byl připraven, mě to trvalo déle. Abych přesvědčil sám sebe, že venku není tak mizerně, opakoval jsem si skandinávské přísloví. „Není špatného počasí, člověk je jen nevhodně oblečen“.
25.11.2013

Psí osobnost

Ovčácký pes, který se mnou sdílel můj život, byl opravdová osobnost. Dnes bych to definoval slovy samostatně myslící pes. Moc jsme toho spolu nenamluvili, rozuměli jsme si beze slov.
19.11.2013

Škodolibý pes

Chalupa, kde jsem se svým psem pobýval mnohý víkend i část dovolených, stála na samotě pod hřebeny hor, poblíž po staletí užívané cesty, vedoucí do věhlasného poutního místa na opačné straně horského masívu.
11.11.2013

Pes a jeho kost

Pátek pro mě míval zvláštní kouzlo, poslední pracovní den a po něm víkend. Poměrně často jsem ho trávil se svým psem na horské chalupě rodičů.
7.11.2013

Pes zachraňující

Cestou z vycházky můj pes začal kulhat, čím více jsme se blížili k domovu, tím opatrněji na tlapku našlapoval.
29.10.2013

Když do života vstoupí pes

Některá setkání nás ovlivní na hodně dlouho, často i na celý zbytek života. Můžeme potkat životního partnera, nové přátele, můžeme potkat i psa, který změní náš způsob života i náš dosavadní pohled na svět kolem nás.
21.10.2013

Podzimní vycházky

K podzimu patří babí léto s azurovým nebem i chladná rána, mlhy a sychravé počasí. To vše je nám důvěrně známé, těšíme se na barevné listí i na pavučiny ozdobené kapičkami ranní rosy, na klidné vycházky podzimním lesem.
14.10.2013

Setkání se psem

Setkání se psem může mít nepřeberné množství podob. Odneseme si z něj přinejmenším množství chlupů na oblečení, otlapkané kalhoty, a když máme smůlu i natrženou nohavici nebo nějaký ten škrábanec.
7.10.2013

Psí značkování

Každý z nás, kdo sdílí svůj život se čtyřnohým kamarádem, ví jak je pro psa důležité ranní, odpolední a večerní venčení. Naše kroky vedou většinou k parku, na louku či jiná místa k tomuto účelu vhodná.
1.10.2013

Se psem na pochůzkách

Mnohdy není zbytí a je nutné spojit psí venčení či vycházku s běžnými povinnostmi, návštěvou obchodů, poštovního úřadu a podobně. Bohužel většina dveří, kterými musíme projít, je olepena různými cedulkami, které nám sdělují, že pes zde není vítán ba přímo jeho vstup je nežádoucí.
16.9.2013

Proč máme rádi své psy?

Možná se i vy setkáváte s lidmi, kteří se na vás dívají jako na podivíny jenom proto, že život s vámi sdílí pes. Oni totiž nevědí, co víme my, pejskaři ....
26.8.2013

Podobá se vám váš pes?

O partnerských nemocech se mluví, máte-li po letech soužití a sdílení stejného životního stylu i stejné zdravotní potíže. Nejinak je tomu, je-li součástí vašeho života pes.
19.8.2013

Značkování teritoria

Psi stejně jako vlci si značkují svoje teritorium. Psí území je pojem variabilní, je dané tím, kde pes žije.
15.8.2013

Psí stravování

Uplynulo již hodně času od doby, kdy se pes připojil k lidské tlupě, Možná si řekl, že bude mít život s člověkem jednoduší. Přece jenom ulovit sám něco k snědku, to je značná práce s nejistým výsledkem.
4.8.2013

Se psem u vody

Země uprostřed Evropy, ve které žijeme, je protkána pavučinou vodních toků, které zde většinou pramení.  Naši předkové si vody vážili a s vodou pečlivě hospodařili.  Zanechali nám v krajině nepřeberné množství různých vodních děl, která postupem času splynula s krajinou a dotvořila ji. Můžeme se tak těšit z množství velkých i malých rybníků, náhonů kanálů a struh i přehradních nádrží a jezer. Kromě mnoha hospodářských funkcí mají tyto vodní plochy pro nás i jednu neméně důležitou funkci a to rekreační.
16.7.2013

Člověk je nejlepším přítelem psa

A pes to ví. Přítel, který naplní misku dobrotami, pohladí, podrbe za ouškem, prohlídne kožíšek a zbaví nepříjemných klíšťat a blešek. Poskytne ubytování ve svém domě, k odpočinku často propůjčí i svůj vlastní pelíšek.
30.6.2013