Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky
Psí stravování
Uplynulo již hodně času od doby, kdy se pes připojil k lidské tlupě, Možná si řekl, že bude mít život s člověkem jednoduší. Přece jenom ulovit sám něco k snědku, to je značná práce s nejistým výsledkem.

A když člověk ulovil mamuta, zvíře to bylo natolik velké, že zbytky lidské hostiny stačily nasytit i psa. Čas plynul a psi s lidmi společně sdíleli doby hojnosti i hladu. Stali se takřka rovnoprávnými společníky, co pes vyčmuchal, to pán ulovil. Doby kdy v krbu plápolal oheň, na roštu se opékal kanec a při společné hostině okusovali kusy masa z kostí, jsou sice nenávratně pryč, ale partnerství psů a lidí přetrvalo.

Psí jídelníček je dnes poněkud jiný, váš pes přesně ví, že nastala doba krmení a vehementně se bude dožadovat svého menu. Je schopen vás “zvednout“ ze židle nebo z postele a dostrkat k prázdné misce, asistovat u jejího naplnění a poskakovat kolem vás radostí. Pokud okolnosti dovolí a misku s granulemi vylepšíte kousky masa z konzervy, v psí duši se rozprostře pocit bezbřehé blaženosti.

Na rozdíl od zbytku rodiny, váš psí kamarád s neskrývaným nadšením sežere třikrát denně vše co mu předložíte a vůbec mu nevadí, že dostal k večeři stejné granule, které měl ráno k snídani. Nestěžuje si, že nemá teplou večeři ani že dojídá jídlo od včerejška. Bude se olizovat od ucha k uchu, jeho radost nad plnou miskou je upřímná…