Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Psí značkování
Každý z nás, kdo sdílí svůj život se čtyřnohým kamarádem, ví jak je pro psa důležité ranní, odpolední a večerní venčení. Naše kroky vedou většinou k parku, na louku či jiná místa k tomuto účelu vhodná.

Symbolem psího značkování se stal patník, ale jsou to i lampy, stromy, vyčnívající kameny, rohy ulic a budov a podobně. Každý pes má svá oblíbená místa, které pečlivě očichá a pak zanechá ostatním psím kámošům pesemesku.

Do jednoho z městských parků se pravidelně chodil venčit velký černý pes. Pobíhal na volno, držel se v blízkosti paničky a disciplinovaně a přesně reagoval na sebemenší její pokyn, jinými slovy poslouchal jako hodinky. Jednu nectnost ale přece jen měl. Park vroubila ulice s řadou zaparkovaných aut. Pozoruhodné bylo to, že onomu černému psovi se zalíbilo jedno jediné auto, které každý den neopomenul označkovat, bez ohledu na to, kde zrovna stálo. Každý den využil nepozornosti paničky, přeběhl park, opřel nohu o levé přední kolo a čůral a čůral a čůral. Když si psího počínání panička všimla, vynadala mu…

Je jasné, že to na kole auta nechalo následky. Nešťastný majitel se rozhodl svůj vůz hlídat a vcelku záhy objevil viníka. Následovala ostrá výměna názorů mezi majitelem automobilu a majitelkou psa. O několik dnů později majitel auta doprovázel majitelku psa při venčení v parku a své auto začal parkovat jinde …. Že by pes vybral své paničce partnera?