Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Relaxace v termálních lázních

Posledních několik dní babího léta lákalo k vycházkám, ale my pejskaři vyrážíme ven za každého počasí. Někdy může být venčení psího kamaráda příjemné i v lijáku, třeba když přijede tchýně na několikadenní návštěvu. Nebo se k vám dokonce nastěhuje pod záminkou, že vám ráda se vším pomůže. Psychologové rádi básní o tom, jak úžasné a přínosné je vícegenerační soužití v jedné domácnosti. Zřejmě nikdo z nich v takové domácnosti nežil nebo jde o mimořádně tolerantní jedince. Ostatním zbývá jen jediné, pokusit se v takovém prostředí trávit co nejméně času a kdykoli je to možné, na pár dní někam odjet.

Teď na podzim může být příjemným cílem některý z termálních pramenů v Maďarsku. Vyberte si na naší mapě některý ze psům přátelských hotelů a vydejte se i se svým psím kamarádem užít si pár klidných dnů. Můžete zlepšit před nadcházející zimou své zdraví relaxací v teplém termálním bazénu a poté se projít po okolí se svým čtyřnohým kamarádem, který určitě se zájmem prozkoumá i maďarské pesemesky.

Vyzkoušeli jsme hotel Danubius Spa Sárvár, stojící na okraji několik staletí starého a krásného arboreta, parku volně navazujícího na areál vodního hradu, ležícího v samém srdci poklidného městečka Sárvár, dnes zajímavého muzea s artefakty připomínající poslední majitele panství, bavorský královský rod Vittelbachů.

Hotelová budova čtvercové dispozice s velký atriem se pyšní třemi vlastními termálními bazény, v nich naleznete takřka intimní prostředí, jsou pouze pro hotelové hosty. Venkovní bazén s teplotou vody vhodnou k plavání je situován v těsné blízkosti hotelu, ale už v areálu arboreta. Bazén s teplejší vodou a vířivkami, určený k relaxaci, je umístěn zčásti v budově hotelu, zčásti venku a je z něj krásný výhled do parku. Nejteplejší voda je ve vnitřním bazénu. Léčivá termální voda vás pohladí nejen po těle a zbaví vás různých neduhů, ale přinese i klid a pohodu vaší mysli.

Pak můžete vzít svého čtyřnohého mazlíka na procházku do přilehlého parku a užívat si klidu a barevného listí mezi staletými platany a dalšími vzácnými dřevinami.

Opravdovým kulinářským zážitkem je zdejší vyhlášená kuchyně, hotel v tomto směru patří mezi hvězdy hotelového nebe Maďarska. Množství dobrot nelze popsat, musí se jen ochutnat, bohužel svého psího kamaráda musíte nechat na pokoji. Je to snad lepší, jinak by trpěl z těch vůní jako zvíře.

Za příznivého počasí se můžete nasnídat či navečeřet na příjemné terase. Na počkání vám připraví omeletu z těch pochutin, na které si ukážete. Občas vám zde večer zpestří melodie ohnivého čardáše v podání nefalšované maďarské cikánské kapely.

Co si víc přát, snad jen azurové nebe. Ale to nemusí být, neboť vám ho všechny výše popsané zážitky jistě vynahradí.