Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Se psem u vody
Země uprostřed Evropy, ve které žijeme, je protkána pavučinou vodních toků, které zde většinou pramení.  Naši předkové si vody vážili a s vodou pečlivě hospodařili.  Zanechali nám v krajině nepřeberné množství různých vodních děl, která postupem času splynula s krajinou a dotvořila ji.

Můžeme se tak těšit z množství velkých i malých rybníků, náhonů kanálů a struh i přehradních nádrží a jezer. Kromě mnoha hospodářských funkcí mají tyto vodní plochy pro nás i jednu neméně důležitou funkci a to rekreační.  Procházka po břehu rybníka, podél potoka nebo řeky je pro většinu z nás balzámem na duši po celý rok a co teprve pro našeho psího kamaráda, který zde najde množství velmi zajímavých pachů.

Za teplých letních dnů míříme k vodě za odpočinkem nejčastěji, hledáme tam chládek i osvěžení. Záleží na naší individualitě, jestli se vydáme k rybníku či nádrži určenému ke koupání nás lidí a neodradí nás fakt, že je tam přeplněno nebo vyhledáme vodní plochu, která je domovem ryb a vodního ptactva.

Máte-li psa vodomila, zcela určitě nebude čekat na vás pokyn a zmizí při první příležitosti do vody, aby si zaplaval. Nebojte se, vrátí se a obšťastní vás neuvěřitelným množstvím vody, které na vás ze svého kožichu vyklepe elegantním twistovým pohybem a tázavě se podívá, proč se také nejdete namočit… Pokud máte dlouhosrstého psa, do vody už ani nemusíte…

Patří-li vás čtyřnohý kamarád k těm psům, kteří rádi aportují a neváhají se vrhnout za míčkem do vody, dejte pozor, kam míček svému psovi házíte. Mějte na paměti, u vody jste oba dva, vy i váš pes, jen na návštěvě, hnízdící vodní ptactvo je tam doma…  Podívejte se, jak může váš pes dopadnout…