Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Setkání se psem
Setkání se psem může mít nepřeberné množství podob. Odneseme si z něj přinejmenším množství chlupů na oblečení, otlapkané kalhoty, a když máme smůlu i natrženou nohavici nebo nějaký ten škrábanec.

Ve městech se potkáváme převážně s typem psů, které lze označit za psy vítací. Psi nekonfliktní, společenští a tolerantní, přizpůsobení malému prostoru a velkému množství lidí. Radostně a s vrtěním ocasu vítají každého, kdo do vašeho domova vstoupí.

Že i tady výjimka potvrzuje pravidlo, poznala poštovní doručovatelka, když s doporučeným dopisem zazvonila u dveří jednoho pražského bytu… Majitelé v té době byli v práci, doma zůstal velký ovčák, který snadno dosáhl na kliku. Pes to byl společenský, ale zároveň odpovědný, znalý svých povinností hlídacího psa.

A tenhle společensky vychovaný pes otevřel dveře a ustoupil o několik metrů do nitra bytu, aby návštěva mohla vejít. Nesu vám psaní, zaznělo prázdným bytem. Nikdo neodpověděl a doručovatelce došlo, že je v bytě sama, tváří v tvář velkému psovi. Ten jakoby se rozpomněl, že jeho povinností je nejenom vítat hosty, ale také hlídat byt. Posadil se a při sebemenším pohybu doručovatelky zavrčel.

Nešťastná poštovní doručovatelka stála několik hodin ve společnosti psa, než se do bytu vrátil jeho majitel a vysvobodil ji. Netřeba zdůrazňovat, že od toho dne si páníček chodil na poštu sám ….