Používáme pouze technické cookies, abychom vám umožnili pohodlné prohlížení webu.


Dnes je sobota, 24. února 2024.
Předpověď počasí na psí vycházky


Setkání s pasteveckými psy

Mnozí z nás se o dovolené vydávají na túry do hor. V některých zemích, například v Itálii, Švýcarsku nebo Francii se můžete setkat se stády ovcí, hlídanými pasteveckými psy. V takových případech je třeba držet se následujících doporučení.

Jdete-li pěšky a pastevečtí psi se vám postaví do cesty a štěkají, zastavte se. Nemávejte holemi a nedělejte prudké ani rychlé pohyby. Pokud se psi uklidní a poodstoupí stranou, můžete pomalu a klidně projít. Jinak se vraťte a zvolte takou cestu, abyste stádo obešli v dostatečné vzdálenosti.

Máte-li sebou svého psa, mějte ho na vodítku. Váš pes nesmí v žádném případě běžet k pasteveckým psům. Pokud přece jen dojde ke kontaktu psů, nerozhánějte je, svého psa pusťte z vodítka, psi se mezi sebou domluví.

Pokud jedete na kole, sestupte a kolo veďte. Je-li stádo roztroušeno na velké ploše a pastevečtí psi na vás neštěkají, lze opatrně a klidně stádem projít. Nesmíte se jakkoli všímat ovcí a počítat s tím, že vás při průchodu stádem budou pastevečtí psi doprovázet. Na kolo můžete nasednout nedříve 50 metrů od stáda.